3 thoughts on “KSÜ Yaz Öğretimi Yönergesi

  1. Yaz okulu açılacaksa Bütünleme sınavına, Bütünleme sınav hakkı verilecekse Yaz okuluna gerek olmadığını düşünüyorum.Zaten özellikle Meslek Yüksek okullarında öğrencilerin staj zorunluluğu olduğu için yaz okuluna müracaatlar az olmaktadır. Yaz okulları hocaların dinlenme fırsatlarını da ellerinden almaktadır.

    1. Sayın Hocam

      Konu hakkında benzer fikirler hep dile getirilmektedir. Yaz okulu ile gelinen süreç itibariyle şu an için bir işlem gündemde değildir. Ancak ileride günün koşullarına göre elbette değişiklik yapılması mümkün olabilecektir.

      Saygılarımla

  2. Öğrenciyi finalden sonra bir de yaz öğretimine tabi tutmak hem hoca hem de öğrenci açısından çok da verimli olmadığına inanıyorum.Öğrenciye eskiden olduğu gibi her dönem 2 vize sınavı (bu vizelerin ortalaması 40 dan düşük olduğunda otomatik olarak o dersten kalmış sayılmalıdır) bir de final sınavı hakkı verilmeli ve geçemeyene de son bir hak olarak bütünleme hakkı verilerek sınav süreci bitirilmelidir.Bu öğrenciyi çalışmaya sevk edecek ve hocaların da yaz günü işlerini aksatmayacaktır ve dinlenmelerine fırsat verecektir.

Bir Cevap Yazın