One thought on “Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

 1. Otomasyon kullanımı daha pratik hale getirilebilir. Şöyle ki;
   Bu site güzel düşünülmüş ancak pratik ve anlaşılır değil.
   Listeler (ders, öğrenci..) uzun olduğu için üstteki başlık kaydığı için hangi sütundayım diye ya da seçmek isteğiniz sekmeyi görebilmek için tekrar üste kaydırmak zorunda kalıyoruz. Bu da zaman kaybına neden oluyor ve irtibat kaybedilebiliyor.
   Ders seçimi sırasında üstte bir kutucuk ile alttaki bütün dersler seçilebilmeli. Aynı liste toplu olarak onay sayfasına taşınmalı ve yine toplu onay imkanı tanınmalı. Yoksa herbir ders için 5-6 tıklama-seçim yapmak zorunda kalınıyor.
   Giriş sayfasının solunda yer alan yapılan değişiklikler alanında yer alan bilgiler ya gizlenmeli ya da daha kısa sürede silinmeli. Uzun bir liste ve uzun süre kalıyor.
   Pasif öğrenciler hala danışmanı olunan öğrenciler listesinde bekliyor. İki dönem kayıt yaptırmayanlar veya harç yatırmayanlar (2.öğrenim için) gizli bir menü altında toplanabilir.
   Tek ders (yükseltme veya mezuniyet) sınavları notları da öğretim elemanı tarafından girilmeli ve sınav evrakları diğer sınıfın evrakları arasına konmalı neden ayrı bir prosedür uygulanır anlamış değilim.
   Özellikle de bu dönem kayıtlar devamlı uzatıldı durdu. İstisnai durum hariç normal öğrenciler için de bu böyle oldu. Oysa bir kayıt süresi vardır o bittiği zaman biter. Kurumsal bir kararlılık ve süre olur ona uyulması başka beklentileri oluşturmaz. Şimdiye kadar 4-5 defa sınıf listesi almak zorunda kaldık. Buna askeri okullardan gelenler dahil değil.
   Bloğna süreci ve buna benzer çeşitli bilgiler girmemiz isteniyor. Zamanında giriliyor da. Daha sonra tekrar aynı ya da benzer bilgiler isteniyor. Bunların yedeklenmesi daha iyi olmaz mı?
   Otomasyon şifresi belli bir süre sonra yenilenmek istiyor. Birçok şifreler oluşturuyoruz takibi ve değiştirmesi zor oluyor. Şifre değiştirilmese daha iyi olmaz mı?
  Başarılar Teşekkürler
  Öğr.Gör. Nuri BOZKURT

Bir Cevap Yazın